Menu
Tablet menu

Redakce a kontakt

Kontakt

Kontakt

časopis Roverský Kmen
Senovážné nám. 24
116 47 Praha 1
tel.: 234 621 223
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Redakce

 

Jana Karasová – Jana (šéfredaktorka)

Skautsky doma jsem na Moravě v Holešově, kde se zaobírám partou mladších roverů a rangers a doplňováním střediskových lékárniček. Hodně času trávím v blízkosti olomoucké univerzity, na které jsem vystudovala žurnalistiku a mezinárodní rozvojová studia a kde se momentálně snažím dát šanci učitelům humanitární práce. Jsem mírně závislá na cestách za hranice a v průběhu šéfredaktorování Kmene si vytvářím (zatím) euro-asijskou síť kaváren, ze kterých se dá pracovat. Ráda jsem především tam, kde se domluvím směsicí češtiny, zkomolené ruštiny, trochy trpělivosti a mnoha posunků. Lituji, že nizozemština není světový jazyk a přála bych si, abych, když v obchodě řeknu [chauda], dostala goudu a ne nechápavý výraz prodavačky.


Zuzka Orlová

Mám ráda... Dobrou hudbu a skvělé filmy. Mám ráda letní klídek u vody i zimní lyžovačky. Mám ráda poznávání nových a neobyčejných věcí, mám ráda i staré klasiky. Mám ráda svou školu a každý den se těším, co nového se naučím. Mám ráda vesnickou pohodu i ruch velkoměsta. Mám ráda všechny pozitivní lidi, co se nezapomínají usmívat a v životě se soustředí hlavně na to, co je krásné!!! :-) 


Martina Babejová – Marťa

Pocházím z Nového Města na Moravě, jak s oblibou říkám, od romantického zákoutí u lesa. Abych mohla takovou dávku souznění s přírodou něčím vyvážit, tak jsem se před rokem rozhodla vyrazit na zkušenou do města a k tomu studovat medicínu na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Doma působím v roji světlušek a v Praze navštěvuji vysokoškolský roverský kmen Skrypta. Baví mne dlouhé procházky po Vyšehradě, dobrá káva, červené lodičky a horká sprcha. Zdá se, že jsem tak trochu požitkářka, z prosté zvědavosti však mile ráda hledám své hranice, což většinou končí právě opakem požitku. Když zrovna neležím v knihách nebo nedělám všemožné zbytečnosti, tak se věnuji hře na různé hudební nástroje, mezi nimiž právě vítězí kytara. 


Hana Závodná – Guli

Mou nejlepší a zároveň nejhorší vlastností je nadšení. Nejlepší proto, že s nadšením přichází také aktivita, která většinou spěje k dobrým výsledkům a nejhorší, protože se snadno nadchnu především do nových věcí a na ty staré díky tomu zapomínám. Ale je pár zálib, které se mě, i přes mou povahu, stále drží. Je to hlavně skauting a s tím související láska k horám, přírodě a vůbec. Pak také horolezectví, ke kterému mě vychovala má rodina a gymnastika, ke které jsem se vychovala sama. No a v neposlední řadě je to psaní. A to čehokoliv.


Monika Jirásková

Jsem devatenáctiletá čerstvá studentka logopedie na UP v Olomouci. Skauting je pro mě jedním z hlavních zájmů už mnoho let, nejvíce jsem se realizovala jako rádkyně družiny. Miluji společnost a kontakt s lidmi, baví mě poznávání nových věcí – zemí, názorů, témat… Mám mnoho různých zájmů, nesnáší nudu, a tak nikdy dlouho nevydržím nic nedělat. 


Anna Doupovcová – Tlampa

Za několik měsíců mi skončí výsady nezávislého studentského života, slevy na lítačky, oranžové kartičky a bezstarostnost mládí. Do té doby bych chtěla dostudovat bohemistiku na FF UK a stát se profesionálním bohémem poflakujícím se po pražských kavárnách a pivnicích. Abych si na to bohémství něco vydělala, zpracovávám rezervní fondy v Národní knihovně. Byť vstávám brzy, probouzím se až pozdě odpoledne, teprve po návratu z práce, kdy jdu venčit na Parukářku svého šíleného psa. Nemám ráda chlapy v žabkách, ponožky smotané do kuličky a nesnesu nevyžádanou zpětnou vazbu, kterou si lidé tak často pletou s upřímností. Jsem ráda ve společnosti milých lidí, miluju dobré jídlo a kulturu a bez sarkasmu a ironie si neumím představit jediný den. Ráda si čtu pohádky, jím jahody a maluju žirafy na zeď. K potkání jsem na VLK Oikos, na Valašsko-slezské Žirafě, táboře vsetínských Ještěrek anebo v Pivnici u Rudolfina.


Jakub Hrubý – JemneJ

Nazdar, já jsem JemneJ. Rádce, který vede 3 skauty, redakční nováček, který má radost z každého článkového zářezu na propisce a všeuměl, který nic neuměl, protože se snaží dělat všechno najednou. Když se zrovna náhodou neschovávám za knihou, monitorem nebo pod peřinou, hledám adrenalin na lesních cestách v sedle jednokolky. Když ho nenajdu, jdu hledat jeho kámošku můzu s kytarou v jedné ruce a s flétnou v ruce druhé. A mám super motto: „jemný, jemnější, nejjemnější, JemneJ“ :-).


Viktorka Hlaváčková

…-/./-.-./-./.-//…/-/..-/-.././-./-/-.-//.-//../-./-/./.-.././-.-/-/..-/.-/.-../-.-/.-//…/-./.-/--../../-.-./..//…/.//---/-…/.-./.-/-.-././-//--/.-/…/.-../---/.--/---/…-/..-//.--./-.--/.-./.-/--/../-../..-//.--./---/-/.-././-…//-./.-//…/.--./../-.-./-.-/..-/// -.-/.-./---/--/.//…/…-/-.--/----//-…/.-../../--../-./../----//--/../.-../..-/.---/.//..-/--/./-./..//..-./../.-../---/…/---/..-./../..//..-./../.-../--/-.--//..-./---/-/---/--./.-./.-/..-./---/…-/.-/-.//-.-/.-./.-/…/-./.-//--/./…/-/.-//-../../…-/---/-.-/---/..-//.--./.-./../.-./---/-../..-//---/..-/-/-../---/.-./---/…-/.//…/.--./---/.-./-/-.--//-../---/-…/.-./---/-../.-./..-/--../…/-/…-/..//-.-././…/-/---/…-/.-/-./..//-.-/.-../../-..//.---/.-/--../--..//.-//-././-.-./---//.---/.-/-.-/---//…/…-/---/-…/---/-../..-///.--./../…/.//---//-/---/--//-.-./---//--/../.-../..-/.---/./// 


Markéta Těthalová – Maki

Žiju obklopená knihami. Jsou všude a pořád přibývají. Je možné, že mě jednou zavalí. Trávím s nimi volný čas i ten pracovní, protože se v rámci doktorského studia věnuju soudobým československým dějinám. Když mě ale už začnou z archivu bolet záda, ráda vyměním starý papír za pohorky a užiju si víkend plný akce. Čím více bahna, komárů a únavy, tím lépe.


Veronika Ušáková – Kostka
Alexandra Bernardová – Šuměnka
Lada Matyášová – Laduš
Anna Handlířová – Eny
Barbora Kučerová – Bagu
Ondřej Schmidt – Dr.Obek

 

Jak s časopisem spolupracovat

Zájemci o spolupráci s časopisem Roverský kmen se mohou ozvat redakci na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na níže uvedený kontakt.

Junák – TDC
Senovážné nám. 24
116 47 Praha 1
tel.: 234 621 223
fax: 234 621 399
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 • Napsal Vovsík Tomáš
 • Zobrazeno: 11063

Rozhovor s novou šéfredaktorkou Roverského kmene - Janou Karasovou (Kami)

Seznamte se s Janou Karasovou (Kami), novou šéfredaktorkou Roverského kmene. Jana dokončuje vysokoškolský obor Mezinárodní rozvojová studia a zároveň studuje Žurnalistiku - oboje na Univerzitě Palackého v Olomouci. Škola a lidé kolem ní jsou také to, co Janu momentálně naplňuje, protože zde může propojovat všechny své zájmy - cestování, psaní,...
Číst dál...

Doporučujeme

 • 1
 • 2
 • 3
Baví Tě rovering? Hledáme šéfredaktora nebo šéfredaktorku časopisu Roverský kmen!

Baví Tě rovering? Hledáme šéfredaktora nebo šéfredaktorku časopisu Roverský kmen!

Máš hlavu plnou nápadů? Žiješ roveringem? Píšeš do šuplíku? Chceš si vyzkoušet novinářskou práci? Přihlas se do výběrového řízení na šéfredaktora/šéfredaktorku časopisu Roverský kmen. Co se ti bu...

středa, 29 leden 2020

Číst více
ROVEL+

ROVEL+

Rád(a) by sis složil(a) vůdcovskou zkoušku, ale zajímá tě spíš rovering? Chceš, aby tvůj kmen nebo roverský projekt šlapal, ale nevíš, jak na to? Hledáš kurz, který tě opravdu podpoří?   Vyzkou...

pátek, 26 leden 2018

Číst více
Nová kniha, Ivančena - 70 let ve vzpomínkách a obrazech.

Nová kniha, Ivančena - 70 let ve vzpomínkách a obrazech.

Průvodce nejednoduchými sedmi desítkami let nejen mohyly, ale i celé naší země. Kniha podává souborné svědectví o tom, jak se myšlenka mohyly na Ivančeně zrodila, jakým časům musela vzdorovat, a jaké ...

čtvrtek, 20 duben 2017

Číst více

Žebříčky

Přehled TOP10 uživatelů webu s nejvíce body za poslední 6 měsíců.

Projekty

Oddílové šátky
 • ( 0 hlasů ) 
 • 9. 5. 2017 20:23
 • Autor: Šmoula
 • Oblast: SKAUTING
Expedice Rumunsko: hory - moře - české vesničky
 • ( 0 hlasů ) 
 • 7. 2. 2016 23:38
 • Autor: Schmidt Ondřej (Dr.Obek)
 • Oblast: TĚLO
Den reklamy
 • ( 0 hlasů ) 
 • 7. 2. 2016 23:25
 • Autor: Schmidt Ondřej (Dr.Obek)
 • Oblast: SPOLEČNOST
Zobrazit další

Výzvy

RUCE
 • ( 0 hlasů ) 
 • 18. 1. 2017 10:20
 • Autor: Trnčáková Nela (Vážka)
 • Oblast: TĚLO
Woofuj aneb staň se dobrovolníkem
 • ( 1 hlas ) 
 • 22. 5. 2016 23:26
 • Autor: Kučerová Ivana (Ifanka)
 • Oblast: KULTURA
Rozumím, ale nemluvím
 • ( 0 hlasů ) 
 • 22. 5. 2016 23:13
 • Autor: Kučerová Ivana (Ifanka)
 • Oblast: SPOLEČNOST
Zobrazit další